Czas na popis elektronarzędzia które jest najbardziej pożądane przez każdego faceta, Nieraz panowie dostają w prezencie mało ważne rzeczy i nie mówią że chcieli by wkrętarkę akumulatorową.

Wkrętarka akumulatorowa to niezbędne narzędzie w warsztacie każdego majsterkowicza czy tez firm remontowo-budowlanych. Co wybrać i na co zwrócić uwagę najmniejsze wkrętaki o małej mocy i napięć około 3, 4 V one są przeznaczone w zasadzie drobnych pracach remontowo domowych, skręcanie mebli i dzięki małym rozmiarom w trudno dostępnych miejscach poradzą sobie w zupełności.

Następną grupa narzędzi akumulatorowych do wkręcania i wiercenia sa wiertarko wkrętarki akumulatorowe o mocy 9 voltów zaleta- lekkie poręczne sprawdzające sie w mało wymagających pracach remontowych i montażowych jak na przykład montaż armatury łazienkowej, następne mocniejsze wkrętarki do 14 woltów naprawdę poradzę sobie z powodzeniem w pracach remontowych wkręcisz nimi bez problemu każdą śrubę czy też tak zwany łącznik w sufit z płyt gipsowych. ostatnią grupą będą te najmocniejsze wkrętarki akumulatorowe 18 voltowe, wkrętarki dla bardziej wymagających majsterkowiczów sprawdzają się w remontach i na budowach, choć zależy jeszcze jakiego producenta i model wybierzemy, ważny jest tutaj moment obrotowy.

Im wyższy tym większa siła wkręcania śrub warto też przy zakupie pomyśleć czy przyda nam się udar, a jest to dobry dodatek, oczywiście młotowiertarki to nie zastąpi ale może przydać się w prostych pracach jak wywiercanie otworów pod kołki.

Jakie akumulatory – wiadomo ze najlepsze i najpopularniejsze rozwiązanie to baterie litowo-jonowe są lekkie nie mają efektu pamięci i charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami, równocześnie wkrętarki z tymi akumulatorami są droższe. Tańsze wkrętarki wyposażone są natomiast akumulatory niklowo-kadmowe które są cięższe mają mniejszą pojemność oraz zawierają szkodliwych dla zdrowia metale ciężkie. Jakie firmy sa na ogół wybierane tutaj podział jest ogromny bo tylu producentów stara się przekonać klienta wiadomo ze Makita, Bosch, De Walt, Metabo wiodą prym ale jest sporo firm mało znanych i cieszą sie uznaniem bo wiadomo ze bierzemy współczynnik cena jakość wydajność do ilości używania elektronarzędzi.

Ostano słyszałem opinie jednego z klientów że nie warto wydawać na wiertarko wkrętarkę ponad 1000 zł dla osoby która będzie jej używała około 20 razy rocznie, zgadzam się z nim w 100 procentach. Dla takiej osoby możemy sobie już pozwolić na sprzęt wartości około 400 zł, a jeszcze dołożymy 200 zł i kupimy juz wiertarko wkrętarkę z udarem