Wielokrotnie zastanawialiśmy się precyzją ciecia że jest idealne i nie widać na powierzchni ciętego materiału naprzykład forniru żadnych odprysków ani skaz i jednym z takich narzędzi do ciecia służą piły ukośnice.

Właśnie między innymi stolarze, meblarze używają takich elektronarzędzi, taki specjalista chcąc sie wywiązać z umowy z klientem wykonuje produkt najwyższej klasy i posługując się elektronarzędziami najwyższej klasy. Piły ukośnice możemy podzielić na kilka grup miedzy innymi na wielkość typu średnicy tarczy tnącej i bardzo popularne średnice tarcz są 190 mm, 305 mm ale tez są też o wiele mniejsze tarcze do ukośnicy np. 190 mm- wszystkie tarcze posiadają też podział dodatkowo na ilość zębów, żeby takie wykonane są na ogół z węglików spiekanych. Piły ukośnice możemy zastosować do cięcia ograniczono posuwem elementów takich jak drewno, materiały do produkcji mebli ale też swobodnie możemy ciąć elementy wykonane z aluminium pamiętając o używaniu tarczy przeznaczonej do ciecia takiego materiału.

Co jeszcze możemy dodać o takim elektronarzędziu – to te droższe modele posiadają posuw i nazywamy je piły ukośnice z posuwem posiadając taki model z takim dodatkiem możemy sobie pozwolić na cięcie elementów szerszych. Dobrze mieć w takiej ukośnicy podświetlenie co naprawdę pomaga podczas cięcia w pomieszczeniach o mniejszym natężeniu światła. Praktycznie 80 % takich ukośnic posiada też laser który jest elementem do poprawnego przeprowadzenia ciecia.

Na koniec warto żeby taka piła ukośnica posiadała odprowadzenie pyłu ciętego materiału oczywiście do tego będzie potrzebny odkurzać najlepiej przemysłowy i przystosowany do takiego zassania pyłu. Zawsze pracując na takim urządzeniu pamiętajmy o konserwacji żeby przedłużyć czas eksploatacji