Elektronarzędzia dla dobrego profesjonalisty jakim jest na pewno ceniony stolarz i jego wykonywana praca jest podparta o wykorzystanie dobrych narzędzi i szlifierka kątowa napewno do takiego elektronarzędzia jest zaliczana.

I jaka wybierze ten specjalista, wybór jest ogromny takich narzędzi każda renomowana i mniej renomowana firma chce żeby to jego szlifierka kątowa była wybrana przez klienta. Ale zawsze jest dylemat i wiadomo ze specjalista tej branży meblarskiej postawi na produkt z wyższego pułapu, bo dobrze wie że inwestując w dobrane elektronarzędzia będzie mógł sprawniej i bez problemowo wykonywać swoją usługę. Szlifierki kątowe są zasilane akumulatorowo jak i sieciowe wiadomo że te pierwsze będą miały o wiele słabsze parametry pod względem wytrzymałości pod dużym obciążeniem ale za to nie będziemy uwięzieni kablem zasilającym.

Coś więcej opowiem o produkcie do ciecia i szlifowania a jest nim szlifierka kątowa- posiada kilka rozmiarów tarcz szlifierskich najmniejsza standardowa jest to 115 mm, ale bardziej popularna i poręczna jest szlifierka kątowa o tarczy 125 mm i własnie ten model cieszy się dużym zainteresowaniem i stolarze wybierają właśnie takie narzędzie jest idealne do podcinania elementów aluminiowych w meblarstwie. Zmieniając z tarczy tnącej na tarcze polerska szlifierka kątowa staje się polerką, ale takie narzędzie musi posiadać pełną kontrole obrotów jest jeden z najważniejszych czynników, bo wiadomo ze polerując element płyty meblowej szlifierka kątową na wyższych obrotach dojdzie do przegrzania elementu i powstanie efekt przypalenia.

Szlifierki kątowe w większości posiadają system wolnego rozruchu zabezpieczając silnik szlifierki, jak i w pewnym sensie instalacje elektryczna